Tu jesteś:   Strona główna   /   Aktualności i porady   /   Porady

Porady

Porady
PRZEDSIĘBIORCO DOWIEDZ SIĘ CO MOŻESZ ZYSKAĆ, DZIĘKI TARCZY ANTYKRYZYSOWEJ 4.0!

Data dodania: 07.07.2020

 

PRZEDSIĘBIORCO DOWIEDZ SIĘ CO MOŻESZ ZYSKAĆ,

DZIĘKI TARCZY ANTYKRYZYSOWEJ 4.0! 

 

 

NASTĘPNA DAWKA POMOCY DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

 

 

Co oferuje Tarcza Antykryzysowa 4.0: 

 

®    Osoby samozatrudnione, które poza działalnością gospodarczą są też zatrudnione na umowę o pracę lub zlecenie mają możliwość skorzystania ze świadczenia postojowego.  Wcześniejsze regulacje prawne nie przewidywały takiej pomocy dla tej grupy osób. Świadczenie można uzyskać z ZUS trzykrotnie (3x2080 zł lub 3x1300zł), wystarczy wykazać spadek przychodów o 15%, a ich pozostałe dochody są niższe niż wynagrodzenie minimalne tj. 2 600 zł brutto. Świadczenie można otrzymać po raz kolejny, nie wcześniej niż w miesiącu następującym po miesiącu wypłaty wcześniej przyznanego świadczenia postojowego.

 

®    Pracodawcy mogą wprowadzić przestój i skrócić czas pracy zatrudnionym pracownikom z obniżeniem wynagrodzeń nawet na 12 miesięcy, bez starania się o dodatkowe dotacje na utrzymanie stanowisk pracy.

®    O pomoc mogą ubiegać się osoby, które straciły pracę lub główne źródło dochodów – wakacje kredytowe, podczas których zawieszony zostanie obowiązek płatności rat (kapitałowej i odsetkowej) na czas 3 miesięcy. Okres kredytowania jak i wszelkie terminy zostaną przedłużone o okres zawieszenia. Kredytodawca nie może w tym okresie pobierać żadnych innych opłat, z wyjątkiem świadczeń pieniężnych, które wynikają z posiadania przez kredytobiorcę ubezpieczeń związanych z umową kredytową. 

 

®    Zaistniała możliwość dopłaty do kredytów dla firm. Tarcza Antykryzysowa oferuje ułatwiony dostęp do kredytów. Pomoce finansowe będą wypłacane przedsiębiorcom dotkniętym skutkami epidemii, a odsetki dopłacane zostaną przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Wsparcie przeznaczone jest dla przedsiębiorców oraz podmiotów działających w sektorze produkcji podstawowej produktów rolnych. Pomoc oferowana jest przez dłuższy okres czasu, gdyż podpisanie umowy kredytu z dopłatą możliwe jest do końca 2020 r.  
 
®    Nowa tarcza pozwala na ograniczoną wysokość odpraw, odszkodowań oraz innych świadczeń związanych z ustaniem zatrudnienia pracownika. Ograniczenie następuje do kwoty nieprzekraczającej 10-krotności minimalnego wynagrodzenia.
 
®    Dla ubezpieczonych rodziców dzieci do 8 roku życia, które nie mają orzeczenia o niepełnosprawności oraz potrzeby kształcenia socjalnego przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy mianowicie
od 25 maja do 12 lipca 2020 r. 
 
 
 
 
 Wróć

Działamy zdalnie na terenie całego kraju

zadzwoń do nas:

+48 506 164 668

biuro@ksiegowiidoradcy.pl


Księgowość On-line


Zostań naszym klientem, a otrzymasz dostęp do wszelkich informacji Twojej firmy, wyników, wskaźników, dokumentów on-line.
Kaźmierczak Księgowi i Doradcy - Grupa Księgowych i Doradców Beata Kaźmierczak REG. 630293773, NIP: 784-001-73-19 tel./fax: 61 415 41 04 Siedziba: Zieleń 8B, 62-240 Trzemeszno Oddział w Gnieźnie: os. Wł. Łokietka 25b/2, 62-200 Gniezno
Realizacja: Dpl Agency - Tworzenie Stron Internetowych Poznań