Tu jesteś:   Strona główna   /   Aktualności i porady   /   Aktualności

Aktualności

Aktualności
Zobacz również porady
Dla kogo obowiązkowy split payment?

Data dodania: 08.14.2019

 

Dla kogo obowiązkowy split payment?

 

Przesunięto datę wejścia w życie nowych przepisów dotyczących split payment – z września na listopad 2019. Przypominamy, że w projekcie proponowane są zmiany: płatność podatku Vat metodą split payment nie będzie już tylko dobrowolna, ale stanie się bezwzględnym obowiązkiem.

Kto będzie musiał korzystać z metody podzielonej płatności podatku Vat (split payment):

1.       Wszyscy w przypadku transakcji powyżej 15 tys. zł

2.       Transakcje dotyczące towarów i usług wymienionych w ustawie:

o   Usługi: m.in. budowlane

o   Towary: m.in. paliwa, części samochodowe, wyroby metalowe, węgiel, telewizory, telefony komórkowe, komputery

Sprzedawca w/w towarów lub usług, ma obowiązek poinformować swojego nabywcę o konieczności dokonania przelewu metodą spit payment. Powinien dodać na fakturze sprzedaży adnotację „mechanizm podzielonej płatności”. W przypadku nie wywiązania się z tego obowiązku, sprzedawca może zostać ukarany dodatkowym zobowiązaniem w wysokości 30% kwoty podatku na fakturze. Nabywca zaś ma bezwzględny obowiązek zapłacić metodą split payment.

Ministerstwo Finansów przewiduje ogromne kary, zarówno dla nabywcy, jak i sprzedawcy za niewywiązanie się z powyższych obowiązków.Wróć

Działamy zdalnie na terenie całego kraju

zadzwoń do nas:

+48 506 164 668

biuro@ksiegowiidoradcy.pl


Księgowość On-line


Zostań naszym klientem, a otrzymasz dostęp do wszelkich informacji Twojej firmy, wyników, wskaźników, dokumentów on-line.
Kaźmierczak Księgowi i Doradcy - Grupa Księgowych i Doradców Beata Kaźmierczak REG. 630293773, NIP: 784-001-73-19 tel./fax: 61 415 41 04 Siedziba: Zieleń 8B, 62-240 Trzemeszno Oddział w Gnieźnie: os. Wł. Łokietka 25b/2, 62-200 Gniezno
Realizacja: Dpl Agency - Tworzenie Stron Internetowych Poznań